DOMINIKÁNSKA REPUBLIKA: Aktuálne podmienky vstupu a opatrenia v krajine

05.Sep 2021 | 19:14
Autor: Dušan
Kategória: Oznamy a upozornenia pred cestou
Značky: dominikánska republika

Cestujúci nemusia pri vstupe do krajiny predložiť negatívny COVID-19 test. Na letiskách cestujúci podstupujú rýchly test náhodným výberom. Cestujúci so symptómami alebo s pozitívnym výsledkom testu náhodným výberom sú premiestnení do určených zariadení. Každému cestujúcemu je meraná telesná teplota. Na letiskách je povinné nosiť ochranné rúško. Po príchode do krajiny nie je povinná karanténa. Pre vstup do krajiny je potrebné si zakúpiť turistickú kartu.

Od 1. mája 2021 je povinnosť vyplniť pri vstupe do krajiny a pri odchode z krajiny online formulár, ktorý platí len v digitálnej podobe.


Podmienky tranzitu a odchodu

Odchod z krajiny je povolený všetkým cudzincom komerčnými letmi.


Opatrenia v krajine

Vláda schválila predĺženie výnimočného stavu do 15. októbra 2021.

Od 21. júla 2021 platí zákaz vychádzania v celej krajine od 23:00 hod. do 05:00 hod. S povolením tranzitu do 01:00 hod. Výnimku majú medzinárodní cestujúci a vodiči, ktoré takéto osoby dopravujú.

Od 9. augusta 2021 je zákaz vychádzania zrušený v oblastiach so 70 % zaočkovanosťou obyvateľstva (oblasť Alta Gracia a Distrito Federal).

Je povolené využívať verejné priestranstvá ako parky alebo nábrežia za dodržiavania sanitárnych protokolov. Sú otvorené fitness centrá s kapacitou naplnenia 60%. Väčšina pláží je otvorených pre verejnosť za podmienky dodržiavania sociálneho odstupu. Je povinné nosiť ochranné rúška na verejných priestranstvách a v súkromných objektoch. Porušenie sa trestá pokutou. V reštauráciách, nákupných centrách, verejnej doprave, atď. je povinné dodržiavať sociálny odstup.

Verejná doprava funguje s obmedzenou kapacitou. Národné parky, rezervácie a ekoparky sú otvorené cez týždeň od 08.00 do 17.00 hod. a počas víkendov od 08.00 do 16.00 hod.

Reštaurácie zostávajú otvorené s kapacitou naplnenia 60% a maximálne 6 osôb pri stole. Sú zakázané oslavy a aktivity s väčším počtom osôb aj v turistických zariadeniach.

Zdroj: mzv.sk