GUATEMALA: Guatemala City z Viedne s letenkami od 619€

19.Feb 2024 | 18:20
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: guatemala letenky do guatemaly delta airlines letenky do južnej ameriky Južná Amerika letisko viedeň

Vydajte sa do Guatemaly po stopách dávnych Mayov nachádzajúcich sa v regióne Petén na Yucatánskom poloostrove alebo v Tikale, v najväčšom stredisku mayskej kultúry. Krajina si vás získa dokonalou kombináciou prírodných krás, pozoruhodnej horskej krajiny a tradíciou už zmieňovanej mayskej kultúry. A práve staroveké tradície a vieru Mayov je možné vidieť v každom zvyku zdedenom z dávnej historickej rozmanitosti tejto krajiny.

V aktuálnej ponuke od let. spoločnosti United Airlines si môžete zakúpiť spiatočné letenky z Viedne Guatemala City už od 619€. Každý cestujúci (okrem infantov) má nárok na jeden kus príručnej batožiny s rozmermi 55x35x22 cm a maximálnou hmotnosťou 8kg, ďalej na jeden kus príručnej batožiny s rozmermi 40x25x10 cm a maximálnou hmotnosťou 2kg.

Letenky do Guatemaly sú dostupné pre cesty v termínoch od marca do novembra 2024.


► Letenky napríklad v termíne 3-16 apríl 2024.


Kalendár termínov Viedeň - Guatemala City 619€

Zobraziť UBYTOVANIE v Guatemala City


Podmienky vstupu do Guatemaly

Slovenskí občania vstupujúci na územie Guatemalskej republiky za účelom turistiky nepodliehajú vízovej povinnosti pri pobyte do 90 dní. V prípade, že sa slovenskí občania plánujú zdržať v Guatemalskej republike dlhšie ako 90 dní, alebo tam vstupujú za účelom zárobkovej činnosti alebo riadneho denného štúdia, musia si vopred vybaviť prislúchajúce povolenia a víza.

Honorárny konzulát Guatemalskej republiky v Bratislave víza nevydáva a je potrebné kontaktovať Veľvyslanectvo Guatemalskej republiky so sídlom vo Viedni.

Pri vycestovaní z Guatemalskej republiky je každý povinný uhradiť poplatok ( tzv. vystupujúcu daň ).

  • Letecká doprava: pri medzinárodných letoch je poplatok 30 USD a väčšinou je započítaný v cene letenky vo forme zvýšeného letiskového poplatku. Okrem tejto dane sa na letisku platí aj bezpečnostný poplatok vo výške 3 USD. Platby musia byť uskutočnené v domácej mene alebo v amerických dolároch priamo na letisku.
  • Námorná doprava: poplatok 10 USD.
  • Cestná doprava: bez poplatku.


Inšpirácia pred cestou

Guatemala - Po stopách Mayov

O Guatemale, hl. meste Guatemaly som si prečítal len to, že je na prvom mieste v rebríčku najnebezpečnejších miest v krajine a že tu turistom ani len trochu neodporúčajú stráviť viac než pobyt na letisku. Presne to ma presvedčilo, že ju musím preskúmať. Bolo to najlepšie rozhodnutie aké som spravil. Za celé 4 dni čo som tu pobudol som nestretol jediného cudzinca, no za to som obdržal tisíce zvedavých pohľadov malých a večne pozitívnych Guatemalčanov, predkov slávnej máyskej civilizácie... čítať ďalej

Podrobné informácie pred cestou do Guatemaly si môžete prečítať na Travelistan.skGuatemala City z Viedne s letenkami od 619 eur