Guatemala z Viedne s letenkami už od 469€

03.Dec 2019 | 19:30
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: Južná Amerika guatemala letenky do guatemaly letenky do južnej ameriky letisko viedeň Austrian Airlines

Vydajte sa do Guatemaly po stopách dávnych Mayov nachádzajúcich sa v regióne Petén na Yucatánskom poloostrove alebo v Tikale, v najväčšom stredisku mayskej kultúry. Krajina si vás získa dokonalou kombináciou prírodných krás, pozoruhodnej horskej krajiny a tradíciou už zmieňovanej mayskej kultúry. A práve staroveké tradície a vieru Mayov je možné vidieť v každom zvyku zdedenom z dávnej historickej rozmanitosti tejto krajiny.

V aktuálnej ponuke od let.spoločnosí Austrian Airlines a United Airlines si môžete zakúpiť spiatočné letenky z Viedne Guatemala City už od 469€.

Každý cestujúci (okrem infantov) má nárok na jeden kus príručnej batožiny s rozmermi 55x35x22 cm a maximálnou hmotnosťou 8kg, ďalej na jeden kus príručnej batožiny s rozmermi 40x25x10 cm a maximálnou hmotnosťou 2kg. Každý cestujúci (okrem infantov) má nárok na 1 ks podpalubnej batožiny, pričom maximálna váha jednej batožiny je 23kg.

Letenky do Guatemaly sú dostupné pre cesty v termínoch od marca do mája 2020.


► Letenky napríklad v termíne 11-25 marec 2020.

► Ubytovanie v Guatamela City už od 20€ na osobu a noc.


Kalendár termínov Viedeň - Guatemala City 469€

VYHĽADAŤ A REZERVOVAŤ UBYTOVANIE

Podmienky vstupu do Guatemaly

Slovenskí občania vstupujúci na územie Guatemalskej republiky za účelom turistiky nepodliehajú vízovej povinnosti pri pobyte do 90 dní. V prípade, že sa slovenskí občania plánujú zdržať v Guatemalskej republike dlhšie ako 90 dní, alebo tam vstupujú za účelom zárobkovej činnosti alebo riadneho denného štúdia, musia si vopred vybaviť prislúchajúce povolenia a víza.

Honorárny konzulát Guatemalskej republiky v Bratislave víza nevydáva a je potrebné kontaktovať Veľvyslanectvo Guatemalskej republiky so sídlom vo Viedni.

Pri vycestovaní z Guatemalskej republiky je každý povinný uhradiť poplatok ( tzv. vystupujúcu daň ).

  • Letecká doprava: pri medzinárodných letoch je poplatok 30 USD a väčšinou je započítaný v cene letenky vo forme zvýšeného letiskového poplatku. Okrem tejto dane sa na letisku platí aj bezpečnostný poplatok vo výške 3 USD. Platby musia byť uskutočnené v domácej mene alebo v amerických dolároch priamo na letisku.
  • Námorná doprava: poplatok 10 USD.
  • Cestná doprava: bez poplatku.


Inšpirácia pred cestou

Guatemala - Po stopách Mayov

O Guatemale, hl. meste Guatemaly som si prečítal len to, že je na prvom mieste v rebríčku najnebezpečnejších miest v krajine a že tu turistom ani len trochu neodporúčajú stráviť viac než pobyt na letisku. Presne to ma presvedčilo, že ju musím preskúmať. Bolo to najlepšie rozhodnutie aké som spravil. Za celé 4 dni čo som tu pobudol som nestretol jediného cudzinca, no za to som obdržal tisíce zvedavých pohľadov malých a večne pozitívnych Guatemalčanov, predkov slávnej máyskej civilizácie... čítať ďalej

Podrobné informácie pred cestou do Guatemaly si môžete prečítať na Travelistan.skGuatemala z Viedne s letenkami už od 469 eur