Indonézia, Filipíny, Malajzia, Singapur, Brunej, Východný Timor – opatrenia proti šíreniu koronavírusu

29.Jan 2020 | 19:15
Autor: Dušan
Kategória: Oznamy a upozornenia pred cestou
Značky: indonézia filipíny malajzia singapur Brunej Východný Timor COVID-19

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Jakarte v reakcii na eskalujúci vývoj vo veci šírenia koronavírusu 2019-nCoV si dovoľuje informovať občanov Slovenskej republiky o postupne zavádzaných opatreniach zo strany úradov krajín jeho akreditácie. Úrady v indonézskej provincii Bali nainštalovali na medzinárodnom letisku termoskenery za účelom detekcie potencionálnych nositeľov vírusu a posilnili zdravotný personál v nemocniciach. Na požiadanie budú pasažieri medzinárodných letov podrobení zdravotnej prehliadke. V Singapure došlo k pozitívnej identifikácii jedného nakazeného. Niekoľko ľudí zostáva v karanténe aj v ostatných krajinách akreditácie Veľvyslanectva SR v Jakarte.

Nový druh ochorenia je prenosný z človeka na človeka, môže sa šíriť vzduchom a pribúdajúce smrteľné prípady potvrdzujú jeho epidemiologické znaky. Z tohto dôvodu apelujeme na občanov Slovenskej republiky, aby počas pobytu v regióne dbali na osobnú hygienu, vrátane umývania rúk, ako aj na hygienu potravín a vystríhali sa kontaktu so živými zvieratami a rešpektovali inštrukcie príslušných miestnych úradov. Pokiaľ sa vyskytnú symptómy typické pre toto ochorenie (predovšetkým kašeľ a horúčka), odporúčame čo najskôr vyhľadať odbornú zdravotnú pomoc.

V prípade núdze môžu občania Slovenskej republiky nepretržite kontaktovať pohotovostný mobil Veľvyslanectva Slovenskej republiky v Jakarte: +62 816 783043 alebo Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky: +421259785978.

Zdroj: Mzv.sk