JORDÁNSKO - Ammán z Viedne v jarných termínoch s letenkami od 20€

25.Feb 2024 | 11:45
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: Jordánsko letenky do ammánu Blízky východ letisko viedeň ammán letenky do jordánska

Predstavte si krajinu, kde sa majestátne púšte snúbia s tyrkysovou krásou Červeného mora, kde sa staroveké ruiny týčia k nebu a kde vás privíta srdečná pohostinnosť miestnych. To je Jordánsko, oáza dobrodružstva a histórie v srdci Blízkeho východu.

Už pri príchode do Ammánu vás uchváti jeho kontrastný charakter. Starobylé citadely sa tu týčia vedľa moderných mrakodrapov a rušné trhy sa miešajú s elegantnými štvrťami. Prejdite sa po rušnej ulici Rainbow Street a kochajte sa farebnými domami, ochutnajte lahodný falafel v pouličnom stánku a ponorte sa do tajomnej atmosféry starého Ammánu v rímskom amfiteátri.

V aktuálnej ponuke let. spoločnosti Wizzair si môžete zakúpiť spiatočné letenky z Viedne do Ammánu od 20€. Cena platí pre členov WIZZ DISCOUNT CLUB. Letenky do Ammánu sú dostupné pre cesty v termínoch od marca do mája 2024.

Všetci cestujúci si môžu bezplatne zobrať na palubu jednu príručnú batožinu s rozmermi do 40 × 30 × 20 cm. Registrácia online 1 deň pred odletom

 • Cestujúci, ktorí si zakúpili službu WIZZ Priority, si budú môcť zobrať ďalší kufor na kolieskach s rozmermi do 55 × 40 × 23 cm. Registrácia online už 30 dní pred odletom

Za ďalší kus podanej batožiny do podpalubia sa vzťahujú dodatočné poplatky.


► Letenky napríklad v termíne 14-22 máj 2024.


VYHĽADAŤ LETENKY DO AMMÁNU

KALENDÁR TERMÍNOV Viedeň - AMMÁN

VYHĽADAŤ UBYTOVANIE V JORDÁNSKU


Podmienky vstupu do Jordánska

Na vstup do krajiny je potrebný cestovný pas s platnosťou najmenej 6 mesiacov odo dňa vstupu do krajiny.

Turistické víza je možné získať na Honorárnom konzuláte Jordánska v Bratislave, na Veľvyslanectve Jordánskeho hášimovského kráľovstva so sídlom vo Viedni, ako aj na hraničných priechodoch (okrem priechodu Allenby, King Hussein Bridge). Pre držiteľov diplomatických pasov platí na základe dvojstrannej dohody bezvízový styk.

Bližšie informácie o podmienkach pobytu poskytne občanom SR Veľvyslanectvo Jordánskeho hášimovského kráľovstva vo Viedni.

Požiadavky k udeleniu víz:

- cestovný pas pred ukončením platnosti minimálne 6 mesiacov,
- kompletne vyplnená žiadosť (PDF),
- 1 osobná fotografia vo formáte pre cestovný pas,
- uhradenie poplatku za udelenie víz.

Je potrebné mať uzatvorené cestovné poistenie s pokrytím nákladov na ochorenie COVID-19, toto neplatí pre tých, ktorí cestujú do Jordánska zo zdravotných dôvodov.

Všetci cestujúci musia pred odletom vyplniť zdravotný formulár, trackovaciu aplikáciu AMAN Aman a formulár, ktorý im vygeneruje QR kód. Bez neho im nebude umožnený nástup do lietadla. Deti do 5 rokov nemusia byť registrované.


Top 10 destinácií v Jordánsku, ktoré sa oplatí navštíviť

 • Petra: Archeologická lokalita Petra, zapísaná na zozname svetového dedičstva UNESCO, je bezpochyby najvýznamnejším turistickým magnetom Jordánska. Toto staroveké mesto vytesané do skalného masívu uchvacuje svojou jedinečnou architektúrou a fascinujúcou históriou.
 • Wadi Rum: Majestátna púšť Wadi Rum, rozprestierajúca sa na juhu Jordánska, ponúka úchvatné scenérie s dramatickými skalnými útvarmi, nekonečnými piesočnými dunami a tajomnými oázami. Návštevníci si tu môžu vychutnať rôzne aktivity, ako sú jazda na ťave, jeep safari, horolezectvo alebo jednoducho relaxovanie pod hviezdnou oblohou.
 • Mŕtve more: Toto unikátne slané jazero, ležiace v najnižšie položenom mieste na Zemi, je známe svojimi liečivými vlastnosťami a vysokou koncentráciou minerálov. Návštevníci si tu môžu vychutnať nezabudnuteľný zážitok z plávania v slanej vode, ktorá umožňuje bezproblémové vznášanie sa na hladine.
 • Jerash: Staroveké rímske mesto Jerash, prezývané "Pompeje Blízkeho východu", sa pýši zachovalými ruinami chrámov, divadiel, fór a kolonád. Prechádzka po dláždených uliciach a obdivovanie majestátnych stavieb umožňuje návštevníkom preniesť sa do atmosféry Rímskej ríše.
 • Aqaba: Prístavné mesto Aqaba, ležiace na brehu Červeného mora, je ideálnym miestom pre milovníkov vodných športov a relaxu na pláži. Červené more je známe svojou bohatou podmorskou faunou a flórou, ktorá ponúka úžasné možnosti pre potápanie a šnorchlovanie.
 • Al-Maghtas: Toto archeologické nálezisko na brehu Jordánu je považované za miesto, kde bol pokrstený Ježiš Kristus. Pre kresťanov je Al-Maghtas pútnickym miestom s hlbokým duchovným významom.
 • Umm Qais: Staroveké mesto Umm Qais, situované na vrchole kopca s panoramatickým výhľadom na Galilejské more a Golanské výšiny, ponúka jedinečný zážitok z kombinácie histórie a prírodných krás.
 • Shobak: Krížový hrad Shobak z 12. storočia, týčiaci sa nad púšťou Wadi Rum, je impozantnou ukážkou stredovekej architektúry. Prehliadka hradu s jeho tajnými chodbami a vežami umožňuje návštevníkom ponoriť sa do atmosféry rytierskych čias.
 • Madaba: Mesto Madaba, známe ako "Mesto mozaík", sa pýši úchvatnými byzantskými a umajjovskými mozaikami z 5. až 8. storočia. Najslávnejšou mozaikou je Madabská mapa, ktorá zobrazuje biblické miesta Svätej zeme.
 • Dana Biosphere Reserve: Biosférická rezervácia Dana, chránená oblasť UNESCO, je domovom rozmanitej flóry a fauny. Návštevníci tu môžu absolvovať turistické výlety po kaňonoch a horách a vychutnať si krásu nedotknutej prírody.


Praktické tipy na návštevu Jordánska

Plánujete dovolenku v Jordánsku? Jedno vám poviem hneď na úvod – určite neoľutujete. Jordánsko vám vyrazí dych v tom najlepšom zmysle slova. Krajina plná kontrastov, historických pamiatok a zážitkov ktoré vám ostanú vryté v pamäti dlho po tom ako sa vrátite. Ak zvažujete cestu do Jordánska, pripravila som pre vás pár praktických tipov ktoré vám pred cestou ušetria čas a peniaze... čítať ďalej


Cesta na Blízky východ, alebo aj severné Jordánsko za 4 dni

Pri pohľade na mapu sveta je jasné, že Jordánske hášimovské kráľovstvo, skrátene Jordánsko, sa nachádza na Blízkom východe. Teda v oblasti, kde sa stretávajú tri kontinenty, kde vznikli najstaršie ľudské civilizácie a taktiež kde vznikli tri základné svetové monoteistické náboženstvá – judaizmus, kresťanstvo a islam.

V jeho severnej časti sa nachádza mnoho rímskych pamiatok, ktoré mňa tak nesmierne zaujímajú a fascinujú. Aj preto sme zostali tu hore na severe a neodišli kvôli nemenej zaujímavému skalnému mestu Petra 230 km na juh krajiny. Poďte so mnou po stopách Rímskej ríše na „ďalekom" Blízkom východe a vydajme sa spolu biblickým územím až k Mŕtvemu moru. Welcome to Jordan! čítať ďalejJORDÁNSKO - Ammán z Viedne v jarných termínoch s letenkami od 20 eur