JUHOAFRICKÁ REPUBLIKA: Johannesburg z Viedne s letenkami od 459€

15.Dec 2022 | 15:00
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: južná afrika letenky do johannesburgu johannesburg letenky do afriky afrika Saudia Airliness letisko viedeň

K ceste do JAR môžete využiť ponuku let. spoločnosti Etihad Airways s možnosťou zakúpiť si spiatočné letenky z Viedne do Johannesburgu od 459€. Každý cestujúci (okrem infantov) si môže so sebou na palubu vziať spravidla 1 ks príručnej batožiny limitovaných rozmerov a hmotnosti v závislosti od leteckej spoločnosti. Každý cestujúci (okrem infantov) má nárok na 1 ks podpalubnej batožiny, pričom maximálna váha batožiny je 23kg.

Letenky do Johannesburgu sú dostupné pre cesty v termínoch od marca do novembra 2023.


► Letenky napríklad v termíne 10-17 máj 2023.


KALENDÁR TERMÍNOV VIEDEŇ - JOHANNESBURG 459€

VYHĽADAŤ A REZERVOVAŤ UBYTOVANIE

Podmienky vstupu do Juhoafrickej republiky

Počínajúc 18. 4. 2016 občania SR, cestujúci do Juhoafrickej republiky, potrebujú vízum. Príslušným miestom na podanie žiadosti o vízum je Veľvyslanectvo JAR, Sandgasse 33, 1190 Viedeň. Ak má slovenský občan povolený pobyt v inej krajine ako SR, žiadosť podáva na Veľvyslanectve JAR príslušnom pre krajinu pobytu. Viac info v Podmienky cestovania do Juhoafrickej republiky.

Každý cestujúci, ktorý vstupuje do Juhoafrickej republiky, musí predložiť vyplnený zdravotný formulár, tzv. health form.

Plne zaočkovaní cestujúci sú povinní predložiť potvrdenie o zaočkovaní (dve dávky) v anglickom jazyku vakcínou, ktorá je uznaná WHO. Akceptované sú digitálne verzie s QR kódom, odporúča sa mať potvrdenie aj v papierovej forme s QR kódom.

Nezaočkované osoby musia predložiť negatívny PCR test na COVID-19 nie starší ako 72 hodín, ktorý musí byť vykonaný certifikovaným zariadením a musí byť v anglickom jazyku.

Deti do 5 rokov sú oslobodené od potreby preukázať sa potvrdením o očkovaní alebo negatívnym PCR testom.


Cestovanie v rámci krajiny

Cestovanie v rámci krajiny je povolené. Vnútroštátne lety a verejná doprava sú v prevádzke s podmienkou nosenia ochranných rúšok.


Podmienky tranzitu a odchodu

Od 1. októbra 2020 boli obnovené medzinárodné komerčné lety. Pre prílet a odlet zahraničných cestujúcich bude otvorených 5 letísk, a to

  • OR Tambo (Johannesburg),
  • Cape Town International (Kapské Mesto),
  • King Shaka International Airport (Durban),
  • Kruger Mpmulanga
  • a Lanseria (Johannesburg).


Upozornenie pre leteckú prepravu

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Pretórii odporúča občanom SR, cestujúcim z a do Juhoafrickej republiky, aby sledovali oznamy leteckých spoločností, pretože je predpoklad, že v prípade výskytu nových mutácií COVID-19 v Juhofrickej republike môžu byť obratom zavádzané cestovné obmedzenia.


Opatrenia v krajine

Od apríla bol zrušený stav núdze a zákaz vychádzania. V platnosti zostávajú obmedzenia na zhromažďovanie s kapacitou do 1000 ľudí v interiéri a 2000 ľudí v exteriéri, v prípade štadiónov a hál je povolená maximálne 50 % obsadenosť.

Naďalej platí povinnosť nosenia ochranných rúšok vo verejných priestoroch, vrátane obchodov, úradov, tovární, dopravných prostriedkoch a iných verejných interiéroch. Pri vstupoch do verejných priestorov môžete byť podrobení meraniu telesnej teploty. Nosenie rúšok v exteriéri sa nevyžaduje.

Viac informácií nájdete na: COVID-19 guidelines

Zdroj: mzv.skJUHOAFRICKÁ REPUBLIKA - Johannesburg z Viedne s letenkami od 459 eur