KOSTARIKA: Povolený vstup do krajiny všetkým cudzincom

19.Mar 2022 | 10:40
Autor: Dušan
Kategória: Oznamy a upozornenia pred cestou
Značky: kostarika

Vládne úrady Kostariky povoľujú vstup do krajiny všetkým cudzincom. Kostarické úrady v súčasnosti nevyžadujú na vstup cudzinca test na COVID-19 ani potvrdenie o zaočkovaní.

Pri vstupe do krajiny musí nezaočkovaný cudzinec naďalej preukázať:

  • medzinárodné zdravotné poistenie, ktoré musí byť zdokladované v anglickom, alebo španielskom jazyku a musí obsahovať: dobu trvania poistenia minimálne počas dĺžky pobytu v Kostarike; pokrytie poistenia aj na prípad COVID-19 až do výšky 50 000 USD; pokrytie na ubytovanie v nemocnici do minimálnej výšky 2 000 USD,
  • vyplneným zdravotným formulárom (tzv. Pase de Salud).

Kompletne zaočkovanému cudzincovi sa stačí preukázať iba vyplneným zdravotným formulárom ku ktorému priloží potvrdenie o svojom kompletnom zaočkovaní (Pozn.: Kostarické úrady však zaočkovaným cudzincom odporúčajú, podobne aj Veľvyslanectvo SR v Mexiku, slovenským občanom, aby pri cestovaní do Kostariky mali uzatvorené medzinárodné zdravotné poistenie).


Cestovanie v rámci krajiny

Pred prekročením kostaricko-nikaragujskej hranice cudzinec musí predložiť potvrdenie o negatívnom teste na COVID-19 vykonanom maximálne 72 hodín pred plánovaným prekročením hranice do Nikaraguy.

Vnútorný pohyb /tranzit po krajine je povolený bez obmedzení, v prostriedkoch verejnej MHD však stále platia obmedzenia regulujúce počet cestujúcich.


Opatrenia v krajine

Turistické centrá, obchodné domy, reštaurácie, hotely diskotéky, nočné kluby, resp. všetky aktivity určené verejnosti sú otvorené s možnosťou naplnenia 100% kapacity s podmienkou kontroly očkovacieho preukazu o komplexom zaočkovaní.

Zariadenia, ktoré nevyžadujú preukazovanie sa očkovacím preukazom, fungujú v obmedzenom režime, do 50% kapacity svojich priestorových možností.

Zdroj: mzv.sk