MEXIKO: Cancun z Viedne s letenkami od 369€

10.Jan 2022 | 12:30
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: cancun mexiko tap portugal letenky do karibiku karibik letenky do mexika letenky do cancunu letisko viedeň

K ceste využite aktuálnu akciu od let.spoločností Iberia a American Airlines s možnosťou zakúpiť si spiatočné letenky z Viedne do mexického Cancunu už od 369€. Každý cestujúci (okrem infantov) má nárok na jeden kus príručnej batožiny s rozmermi 56x45x25 cm a maximálnou hmotnosťou 10kg, ďalej na jeden kus príručnej batožiny s rozmermi 40x30x10 cm a maximálnou hmotnosťou 2kg. Zapísaná batožina do podpalubia je za dodatočný poplatok.

Pri ceste do/cez USA je potrebné požiadať o cestovné povolenie ESTA. Vybavíte ho online a za pár minút - podrobný návod nájdete v tomto článku

Letenky do Cancunu sú dostupné pre cesty v termínoch od februára do júna 2022.


Letenky napríklad v termíne 1-9 marec 2022.


KALENDÁR TERMÍNOV Viedeň - Cancun od 369€

ZobraziŤ UBYTOVANIE v Cancune

USA otvára hranice pre zaočkovaných turistov z EÚ

Spojené štáty americké umožňujú od 8. novembra 2021 vstup a tranzit plne zaočkovaným občanom Európskej únie cez svoje územie. Pre vstup do krajiny je okrem potvrdenia o očkovaní potrebný aj negatívny test na COVID-19 nie starší ako 1 deň. Viac informácií o podmienkach vstupu do USA nájdete tu.


Podmienky vstupu do Mexika

Pre turistické cesty do 90 dní postačuje platný cestovný pas. Mexiko prijíma lety z Európy. Detaily letov treba konzultovať priamo na stránkach leteckých spoločností. Väčšina spoločnosti vyžadujú doloženie negatívneho testu na COVID-19 a niektoré spoločnosti vyžadujú aj doloženie antigénneho testu nie staršieho ako 4 hodiny. Treba preto pred odletom pozorne sledovať inštrukcie leteckých spoločností.

Pri vstupe cudzinca na územie Mexika sa aktuálne nevyžaduje preukázať negatívny test na COVID-19 a nevyžaduje sa povinná karanténa.


Klimatické podmienky v Mexiku

Charakter počasia v Mexiko City určuje jeho poloha v subtropickom pásme a v nadmorskej výške cca 2200 metrov. Teploty najmä v zimných mesiacoch (december, január) sa cez deň pohybujú okolo 20-25 stupňov, v noci 0-10 stupňov. V ostatných mesiacoch sa denné teploty pohybujú okolo 23-30 stupňov, v noci 18-20 stupňov. Väčšina územia Mexika má slnečné a teplé podnebie počas celého roka s teplotami v rozmedzí 20-35 stupňov. Na pobreží denná teplota počas celého roka neklesá pod 27 stupňov.MEXIKO - Cancun z Viedne s letenkami od 369 eur