Novoročná dávka cestovateľskej inšpirácie

11.Jan 2023 | 10:00
Autor: Dušan
Kategória: Rady a tipy na cestu
Značky: oz cestou necestou

Bratislava, január 2023

Nový rok je ideálnou príležitosť na plánovanie nových ciest a výletov za zážitkami. A čo môže byť lepšie, ako získať zaujímavé nápady a inšpirácie na cesty priamo od profesionálnych cestovateľov? Obľúbený cestovateľský festival Cestou necestou pokračuje od 9.1. do 10.2. šnúrou podujatí v 20 mestách Slovenska, ktorá vyvrcholí v prvej polovici marca na 3-dňovom festivale v našom hlavnom meste.

Chcete sa stretnúť so Slovenkou, ktorá minulý rok prešla známy Pacific Crest Trail s dĺžkou viac 4 000 kilometrov? Vo väčšine miest Slovenska porozpráva o turistike v Južnej, Strednej a Severnej Amerike aj Michal Knitl. Za posledné štyri roky prešiel viac ako 10 000 kilometrov po vlastných. Okrem turistík navštívime netradičné indické dediny, budeme kajakovať okolo nórskych Lofotov, priblížime si život slovenskej doktorky prostredníctvom jej príbehov z Afriky a zistíme, že aj cestovanie môže byť forma osobného a duchovného rastu.


Či už ste nadšený turista, či backpacker, ktorého baví počúvať príbehy ostatných cestovateľov, alebo ste proste len typ, ktorému stačí cestovať v prednáškovej sále, každý si nájde to svoje.

Kompletný program a viac informácií nielen o pripravovaných podujatiach nájdete na stránke festivalu cestounecestou.sk. Tešíme sa na vás!

Cestovateľský festival Cestou necestou organizuje cestovateľské podujatia od roku 2013 a odvtedy zorganizoval už viac ako 400 podujatí, ktoré videlo viac takmer 55 000 návštevníkov. Od októbra 2020 festival zaradil do svojej ponuky aj online prednášky, ktoré za necelé dva roky videlo takmer 8 000 návštevníkov.