OMÁN: Muscat z Viedne s letenkami od 139€

23.Jan 2024 | 15:00
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: omán letenky do ománu Pegasus Airlines letenky do muscatu Blízky východ letisko viedeň muscat

Omán je krajina, ktorá vás ohromí svojou krásou, rozmanitosťou a priateľskosťou jej obyvateľov. Omán je krajinou kontrastov. Nachádza sa tu všetko od vysokých hôr po rozľahlé púšte, od nedotknutých pláží po historické mestá.

K ceste do Ománu môžete využiť ponuku let. spoločnosti Pegasus Airlines s možnosťou zakúpiť si spiatočné letenky z Viedne do Muscatu už od 139€. cene letenky je jedna príručná batožina o váhe do 8kg. Za zapísanú batožinu do podpalubia o váhe do 20kg je poplatok 40€.

Letenky sú dostupné pre cesty v rôznych termínoch od marca do júna 2024.


► Letenky do Ománu v termíne 18-24 apríl 2024.


Kalendár termínov Viedeň - Muscat

VYHĽADAŤ UBYTOVANIE V OMÁNE


Podmienky vstupu do Ománu

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR informuje, že občania SR pri ceste do Ománu môžu požiadať o elektronické víza prostredníctvom oficiálnej webovej stránky https://evisa.rop.gov.om/. Nový elektronický systém je v platnosti od 21. marca 2018.

Po zaregistrovaní sa do systému, výbere typu víz a zadaní osobných údajov je žiadateľ vyzvaný zaplatiť vízum platobnou kartou a následne obdrží potvrdenie na zadaný email. Vstupné vízum je možné získať dočasne aj na hraničných priechodoch pri vstupe na územie Ománu, ale len v prípade ak cestujúci nie je s novým elektronickým systémom oboznámený.


Klimatické podmienky v Ománe

Na pobreží a v okolí hlavného mesta dosahujú v lete teploty až 47°C, s vysokou vlhkosťou vzduchu, pričom panujú dlhé obdobia bez akýchkoľvek zrážok. Vo vnútrozemí prevažne púštne podnebie, subtropické v oblasti Salalah.


Prečo navštíviť Omán?

Tu je niekoľko dôvodov, prečo by ste mali Omán zaradiť na svoj cestovateľský zoznam:

  • Nádherná príroda: Omán je krajinou s bohatou prírodou. Nájdete tu nádherné pláže s bielym pieskom, vysoké hory, rozľahlú púšť a množstvo zaujímavých prírodných úkazov.
  • Bohatá história a kultúra: Omán má dlhú a bohatú históriu, ktorá sa odráža v jeho kultúre. V Ománe nájdete množstvo historických pamiatok, ako sú pevnosti, mešity a paláce.
  • Priateľskí ľudia: Ománci sú známi svojou pohostinnosťou a priateľskosťou. V Ománe sa budete cítiť ako doma.


Čo vidieť a zažiť v Ománe?

Omán ponúka množstvo možností pre turistov. Tu sú niektoré z najzaujímavejších miest a aktivít, ktoré môžete v Ománe zažiť:

  • Hlavné mesto Muscat: Muscat je moderné mesto s množstvom pamiatok, ako je palác Al Alam, Mešita sultána Kábúsa a pevnosť Al Jalali.
  • Mesto Nizwa: Nizwa je starobylé mesto s množstvom historických pamiatok, ako je pevnosť Nizwa, trh a múzeum.
  • Výlet do púšte: Výlet do púšte je nezabudnuteľným zážitkom. Môžete sa prejsť na ťavách, jazdiť na dune buggy alebo sa len tak kochať krásou púšte.
  • Šnorchlovanie a potápanie: Ománské pobrežie je domovom mnohých koralových útesov, kde môžete pozorovať nádherné podvodné svety.OMÁN - spiatočné letenky z Viedne do Muscatu už od 139 eur