FILIPÍNY: Ostrov Cebu z Viedne s letenkami od 659€

11.Dec 2022 | 14:27
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: filipíny cebu letenky na cebu letenky do ázie ázia letisko viedeň

Cebu patrí k 7000 ostrovom Filipín. Vďaka ľahkej dostupnosti je z jedným z najnavštevovanejších. No nebude to len kvôli tomu. Myslíme si, že rajské pláže s krásnymi koralmi, vulkány, vodopády a orchideové farmy na tom tiež majú svoj podiel. Presvedčte sa sami s letenkami od spoločnosti British Airways.

Aktuálne si môžete zakúpiť spiatočné letenky z Viedne na Cebu už od 659€. Každý cestujúci (okrem infantov) má nárok na jeden kus príručnej batožiny s rozmermi 56x36x23 cm a maximálnou hmotnosťou 7kg, ďalej na jeden kus príručnej batožiny s rozmermi 40x30x10 cm a maximálnou hmotnosťou 2kg. Každý cestujúci (okrem infantov) má nárok na 2 ks podpalubnej batožiny, pričom maximálna váha batožiny je 46kg.

Letenky na Cebu sú dostupné pre cesty v termínoch od februára do júna 2023.


► Letenky napríklad v termíne 6-13 marec 2023.


Kalendár termínov Viedeň - Cebu 659€

VYHĽADAŤ A REZERVOVAŤ UBYTOVANIE

Podmienky vstupu na Filipíny

Od 10. februára 2022 Filipíny čiastočne umožňujú vstup pre plne zaočkovaných turistov z krajín, ktorých občania nepotrebujú k ceste na Filipíny víza, medzi ktoré patrí aj SR.

Podmienkou je

  • platnosť ich pasov minimálne 6 mesiacov po dátume predpokladaného vstupu na územie Filipín,
  • spiatočná letenka
  • a platný vakcinačný preukaz (k vzájomnému uznaniu COVID-19 očkovacích preukazov v prípade SR došlo 6. aprila 2022).

Za plne zaočkovanú osobu sa považuje osoba, ktorá bola zaočkovaná druhou dávkou minimálne 14 dní pred príchodom do krajiny.

Podmienkou vstupu do krajiny je aj potreba preukázať sa cestovným poistením pokrývajúcim úhradu potenciálnych zdravotných problémov, vrátane liečby COVID-19, vo výške minimálne 35 000 USD počas doby pobytu na Filipínach. Na deti do 12 rokov sa nevzťahuje podmienka plnej zaočkovanosti.

Cestujúci prichádzajúci na Filipíny sa musí preukázať negatívnym RT-PCR testom vykonaným najneskôr 48 hodín pred odletom, resp. negatívnym antigénovým testom vykonaným 24 hodín pred odletom.

Cudzincom, ktorým bude umožnení vstup nevyžadujú povinnú karanténu, avšak musia po dobu 7 dní sledovať svoj zdravotný stav. V prípade plne zaočkovaných cudzincov s uznaným COVID-19 certifikátom, ktorí mali negatívni RT-PCR test krátko pred odletom, sa nevyžaduje povinná karanténa. V prípade symptómov sa musia prihlásiť na príslušnom miestnom úrade (Local Government Unit-LGU). Cestujúcim nespĺňajúcim vyššie spomenuté podmienky nebude umožnený vstup do krajiny. Všeobecne sa odporúča overiť si aktuálne platné podmienky pre vstup na Zastupiteľskom úrade Filipín vo Viedni, prípadne Honorárnom konzuláte Filipín v Bratislave a zároveň u konkrétnej leteckej spoločnosti.

Od 1. mája 2021 cudzinci s platnými vízami môžu opätovne vstupovať do krajiny. Držitelia krátkodobých víz (tzv. víza 9a) musia sa pri príchode preukázať výnimkou na vstup do krajiny (Entry Exemption Document-EDE).

Vo veci udelenia dlhodobých víz je nutné kontaktovať Zastupiteľský úrad Filipín vo Viedni, prípadne Honorárny konzulát Filipín v Bratislave.
Po príchode je nevyhnutné používať aplikáciu OneHealthPass (OHP).

Informácie na webovej stránke Imigračného úradu


Klimatické podmienky na Filipínach

Na Filipínach sú bežné tajfúny, povodne, zemetrasenia a zosuvy pôdy. Obdobie tajfúnov a povodní trvá od mája do novembra. Tropická klíma s častými dažďami a miernym vetrom. Tri ročné obdobia: dažďové obdobie od júna do októbra, chladnejšie suché obdobie od novembra do februára a horúce suché obdobie od marca do mája.


Filipíny – krajina (v) ktorej sa nepreješ

Vyše 7 000 ostrovov, katalógovo krásne pláže, nádherné koralové záhrady, vraky japonských lodí z druhej svetovej vojny, sopky, džungľa. To všetko tvorí Filipíny s vodou teplou ako mlieko. Náš itinerár tvorili hlavne ostrovy Palawan a Coron, ku koncu sme sa presunuli na ostrov Bohol. Hlavné mesto Manilu sme využili čisto na prestupy a party life ostrov Boracay sme vynechali úplne. Ubytovanie sme riešili vopred cez booking.com. Chceli sme rôznorodosť a tak sme si užili všetko od chatky v lese pri rieke, cez hotely a hostely až po luxusné ubytovanie s infinity pool-om či súkromným ostrovom... čítať ďalejFILIPÍNY - Ostrov Cebu z Viedne s letenkami od 659 eur