Saudská Arábia začiatkom jari. Dammam z Budapešti s letenkami už od 20€

29.Jan 2024 | 11:00
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: saudská arábia letenky do dammamu Blízky východ dammam wizzair letenky do saudskej arábie

Saudská Arábia je krajina kontrastov. Na jednej strane je to krajina púští, ropných polí a prísnych islamských zákonov. Na druhej strane je to krajina bohatej histórie a kultúry, ktorá ponúka návštevníkom množstvo zaujímavostí.

Jedným z najväčších miest v Saudskej Arábii je Dammam. Nachádza sa na východe krajiny, na pobreží Perzského zálivu. Dammam je moderné mesto s vysokými mrakodrapmi, širokými bulvármi a množstvom nákupných centier. Je to tiež dôležitý prístav a centrum ropného priemyslu.

K ceste môžete využiť ponuku od let. spoločnosti Wizzair s možnosťou zakúpiť si spiatočné letenky z Budapešti do Dammamu od 7900 Ft (cca 20€). Cena platí pre členov WIZZ DISCOUNT CLUB. Letenky sú dostupné pre cesty počas mesiaca apríl 2024.

Všetci cestujúci si môžu bezplatne zobrať na palubu jednu príručnú batožinu s rozmermi do 40 × 30 × 20 cm. Registrácia online už 1 dni pred odletom

  • Cestujúci, ktorí si zakúpili službu WIZZ Priority, si budú môcť zobrať ďalší kufor na kolieskach s rozmermi do 55 × 40 × 23 cm. Registrácia online už 30 dní pred odletom

Za ďalší kus podanej batožiny do podpalubia sa vzťahujú dodatočné poplatky.


► Letenky napríklad v termíne 23-27 apríl 2024.


VYHĽADAŤ A REZERVOVAŤ LETENKY

KALENDÁR TERMÍNOV Budapešť - Dammam

KALENDÁR TERMÍNOV VIEDEŇ - DAMMAM

VYHĽADAŤ A REZERVOVAŤ UBYTOVANIE


Podmienky vstupu do Saudskej Arábie

Podmienkou na prekročenie hranice je cestovný pas s platnosťou minimálne 6 mesiacov odo dňa vstupu.

Občania SR sú povinní získať vízum, ktoré ich oprávňuje na vstup a pobyt. Turistické víza (e-Visa) je možné získať online. Ak prichádzate za iným účelom ako za turistikou, odporúčame vám kontaktovať priamo Veľvyslanectvo Saudskej Arábie vo Viedni.


Pravidlá pobytu

Pri turistickom alebo krátkodobom pobyte nie sú žiadne ďalšie požiadavky na pobyt.


Dlhodobý pobyt

Ľudia prichádzajúci do Saudskej Arábie na dlhší pobyt, napríklad za prácou, by si mali so zamestnávateľom vopred dohodnúť pravidlá plánovaného pobytu (na pracovné vízum alebo pobytovú kartu). V prípade pobytovej karty (tzv. iqama) musí mať zamestnanec saudskoarabského sponzora pobytu, ktorý dohliada na procedúry súvisiace s legalizáciou pobytu. Sponzorom môže byť jednotlivec, dodávateľ alebo miestny zamestnávateľ.


Čo vidieť v Dammame?

Ak ste v Dammame, určite si nenechajte ujsť návštevu Múzea kráľovstva. Múzeum sa nachádza v historickej budove, ktorá bola kedysi sídlom miestneho guvernéra. Múzeum ponúka prehľad histórie Saudskej Arábie od staroveku až po súčasnosť.

Ďalším zaujímavým miestom v Dammame je Park kráľa Fahda. Park je rozlohou 800 hektárov a je najväčším parkom v Saudskej Arábii. V parku sa nachádzajú rôzne atrakcie, ako napríklad vodný park, zoologická záhrada, golfové ihrisko a množstvo ďalších.

Ak vás zaujíma ropný priemysel, určite si nenechajte ujsť návštevu Ropného múzea. Múzeum sa nachádza v blízkosti ropného rafinérie a ponúka informácie o histórii a výrobe ropy v Saudskej Arábii.Saudská Arábia začiatkom jari. Dammam z Budapešti s letenkami už od 20 eur