SICÍLIA: Trapani z Bratislavy s letenkami od 38€

03.Jún 2024 | 10:33
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: letenky na sicíliu trapani sicília letisko bratislava taliansko ryanair Európa

Sicília, najväčší ostrov v Stredozemnom mori, láka turistov z celého sveta svojou bohatou históriou, úchvatnou scenériou a typickou talianskou atmosférou. Nájdete tu starobylé mestá, majestátne sopky, tyrkysové more a pláže s jemným pieskom.

Jedným z klenotov Sicílie je mesto Trapani, ležiace na západnom pobreží ostrova. Toto živé mesto s bohatou históriou a kultúrou je ideálnym miestom na prežitie nezabudnuteľnej dovolenky.

Využite možnosť zaletieť si spoznať jarnú Sicíliu a to vďaka ponuke leteniek od let. spoločnosti Ryanair. Aktuálne si môžete zakúpiť spiatočné letenky z Bratislavy do Trapani na Sicílii od 38€. Letenky za túto cenu sú dostupné pre cesty v termínoch počas mesiaca jún 2024.

V cene najlacnejšej letenky len jedna malá batožina o rozmeroch 40cm x 20cm x 25cm.

  • Ak si zakúpite "Priority & 2 Cabin Bags", tak si môžete zo sebou zobrať na palubu jednu malú batožinu A jednu batožinu do 10kg o rozmeroch 55cm x 40cm x 20cm.

Za ďalší kus podanej batožiny do podpalubia sa vzťahujú dodatočné poplatky.


► Letenky na Sicíliu v termíne 10-19 jún 2024


VYHĽADAŤ LETENKY DO TRAPANI

Kalendár termínov Bratislava - trapani

ZOBRAZIŤ UBYTOVANIE V TRAPANI


Čo vidieť a robiť v Trapani

  • Historické centrum: Prejdite sa po malebných uličkách historického centra a obdivujte krásne paláce, kostoly a fontány. Nezabudnite navštíviť Katedrálu San Lorenzo, ktorá je najvýznamnejším sakrálnym objektom v meste.
  • Museo Pepoli: V tomto múzeu sa nachádza rozsiahla zbierka umeleckých diel a archeologických nálezov z rôznych období histórie Trapani.
  • Ligny Tower: Z tejto stredovekej veže sa vám naskytne nádherný panoramatický výhľad na mesto a okolie.
  • Erice: Na kopci nad Trapani sa nachádza malebná dedinka Erice, ktorá je známa svojimi starobylými hradbami, úzkymi uličkami a typickými sicílskymi domami.
  • Pláže: V okolí Trapani sa nachádza mnoho krásnych pláží, kde si môžete užiť kúpanie, opaľovanie a vodné športy. Medzi najobľúbenejšie pláže patria San Vito Lo Capo, Cala Rossa a Favignana.


Sicília – San Vito Lo Capo

Po dlhšej dobe lietania z Budapešti máme pre zmenu letenky z Bratislavy. Priamy let do Trapani trval necelé 2 hodiny a na letisku si požičiavame auto od spoločnosti Auto Europa. Auto sme bookovali cez stránku vipcars.com. Fiatky sú tam priam monopol a aj nám sa ušiel jeden z nich, konkrétne biely Fiat Panda. Auto sme si na začiatku nenafotili a na druhý deň sme objavili preliačeniny a drobný škrabanec. Aj napriek tomu, že sme nemali žiadnu kolíziu, takže rozhodne si auto na začiatku odporúčame nafotiť.

Viac si môžete prečítať na svetobeznici.skTrapani z Bratislavy v júnových termínoch s letenkami od 38 eur