ŠPANIELSKO: Bilbao z Viedne v aprílových termínoch s letenkami od 30€

03.Mar 2024 | 13:40
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: bilbao letenky do Bilbaa letisko viedeň wizzair španielsko letenky do španielska európa

Bilbao, kedysi šedivé priemyselné mesto, sa v priebehu niekoľkých desaťročí premenilo na pulzujúcu metropolu plnú umenia, kultúry a gastronomických zážitkov. Toto mesto v severnom Španielsku, ležiace na brehu rieky Nervión, očarí návštevníkov svojou jedinečnou atmosférou a bohatou ponukou aktivít.

Ak máte čas, preskúmajte aj okolie Bilbaa. Navštívte malebné mestečko Getxo s krásnymi plážami, alebo sa vydajte na výlet do úchvatného národného parku Urdaibai, biosférickej rezervácie UNESCO s úchvatnými útesmi, jaskyňami a mokraďami. Za zmienku stojí aj mesto Portugalete s ikonickým visutým mostom Puente de Vizcaya, zapísaným na zozname UNESCO.

K ceste využite aktuálnu ponuku let. spoločnosti Wizzair s možnosťou zakúpiť si spiatočné letenky z Viedne do Bilbaa od 30€. Cena platí pre členov WIZZ DISCOUNT CLUB. Letenky do Bilbaa sú dostupné pre cesty v termínoch počas mesiaca apríl 2024.

Všetci cestujúci si môžu bezplatne zobrať na palubu jednu príručnú batožinu s rozmermi do 40 × 30 × 20 cm. Registrácia online už 1 dni pred odletom

  • Cestujúci, ktorí si zakúpili službu WIZZ Priority, si budú môcť zobrať ďalší kufor na kolieskach s rozmermi do 55 × 40 × 23 cm. Registrácia online už 30 dní pred odletom

Za ďalší kus podanej batožiny do podpalubia sa vzťahujú dodatočné poplatky.


► Letenky napríklad v termíne 10-17 apríl 2024.


Zobraziť LETENKY DO Blbaa

Zobraziť KALENDÁR leteniek do bilbaa

Zobraziť UBYTOVANIE V Bilbau


Top 7 miest v Bilbau, ktoré si nesmiete nechať ujsť

  • Guggenheimovo múzeum: Toto múzeum moderného a súčasného umenia je absolútnou nutnosťou pre každého návštevníka Bilbaa. Navrhol ho Frank Gehry a je domovom rozsiahlej zbierky umeleckých diel od niektorých z najznámejších umelcov na svete, ako sú Andy Warhol, Jeff Koons a Damien Hirst. Okrem stálej expozície sa tu koná aj mnoho dočasných výstav a podujatí.
  • Staré mesto: Historické centrum Bilbaa je domovom mnohých z jeho najstarších a najdôležitejších pamiatok, vrátane katedrály Santiago a kostola San Antón. Je to tiež skvelé miesto na potulovanie sa a nasávanie atmosféry mesta. V Starom Meste nájdete mnoho obchodov, reštaurácií a barov, takže si tu môžete ľahko stráviť celý deň.
  • Katedrála Santiago: Táto gotická katedrála bola postavená v 14. storočí a je jedným z najvýznamnejších náboženských a architektonických pamiatok v Bilbau. Katedrála je impozantná stavba s krásnymi vitrážami a sochami. Vstup do katedrály je voľný.
  • Most Puente de Vizcaya: Tento visutý most spája mestá Bilbao a Portugalete a je zapísaný na zozname svetového dedičstva UNESCO. Most bol postavený v roku 1893 a je jedným z najstarších visutých mostov na svete. Z mosta sa ponúka nádherný výhľad na rieku Nervión a okolie.
  • Trh La Ribera: Toto je jeden z najväčších krytých trhov v Európe a je skvelým miestom na nájdenie čerstvých produktov, morských plodov a ďalších miestnych špecialít. Trh je otvorený od pondelka do soboty a je to skvelé miesto na obed alebo na nákup suvenírov.
  • Ostrov San Juan de Gaztelugatxe: Tento malý ostrov sa nachádza tesne pred pobrežím Bilbaa a je domovom pustovne zo 10. storočia. Na ostrov sa dá dostať pešo po chodníku z pevniny, ale cesta je pomerne náročná. Z ostrova sa ponúka nádherný výhľad na pobrežie a oceán.
  • Národný park Urdaibai: Tento národný park sa nachádza tesne za Bilbaom a je domovom krásnych pláží, útesov a lesov. Je to tiež obľúbené miesto pre vtáctvo. V parku sa nachádza mnoho turistických a cyklistických trás, takže je to skvelé miesto na trávenie voľného času v prírode.ŠPANIELSKO - Bilbao z Viedne s letenkami od 30 eur