TURECKO: Istanbul z Bratislavy s letenkami od 97€

29.Máj 2024 | 10:20
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: letenky do turecka istanbul turecko letenky do istanbulu ázia letenky do ázie Pegasus Airlines letisko bratislava

Istanbul, mesto, ktoré sa rozprestiera na dvoch kontinentoch, Európe a Ázii, je fascinujúcou metropolou plnou kontrastov. Staroveké pamiatky sa tu miešajú s modernými mrakodrapmi, rušné trhy s pokojnými parkami a vôňa korenia s vôňou slaného mora. Pre prvého návštevníka môže byť Istanbul ohromujúci, ale s trochou prípravy sa môžete ponoriť do jeho víru a zažiť nezabudnuteľnú cestu.

K návšteve tejto tureckej metropoly môžete využiť ponuku let. spoločnosti Pegasus Airlines s možnosťou zakúpiť si spiatočné letenky z Bratislavydo Istanbulu od 97€. Letenky do Istanbulu sú dostupné pre cesty v termínoch počas mesiaca jún 2024. Každý cestujúci (okrem infantov) má nárok na jeden kus príručnej batožiny s rozmermi 40x30x15 cm. Zapísaná batožina do podpalubia je za dodatočný poplatok.


► Letenky napríklad v termíne 12-19 jún 2024.


VYHĽADAŤ LETENKY NA WEBE PEGASUS AIRLINES

Kalendár leteniek Bratislava - istanbul

Zobraziť ubytovanie v Istanbule


Podmienky vstupu a pobytu občanov Slovenskej republiky do Turecka

Od 23.8.2013 pre občanov Slovenska, držiteľov klasického turistického pasu SR, už neplatí vízová povinnosť.


Čo sa oplatí vidieť v Istanbule?

  • Hagia Sofia: Majestátna ikona Istanbulu, ktorá kedysi slúžila ako kostol, mešita a v súčasnosti je múzeom. Obdivujte jej úchvatnú architektúru a mozaiky.
  • Modrá mešita: Nádherná mešita s šiestimi minaretmi a impozantnou fasádou zdobenou modrými kachličkami. Zažite duchovnú atmosféru a krásu islamskej architektúry.
  • Palác Topkapi: Rozsiahly komplex, ktorý slúžil ako sídlo osmanských sultánov po stáročia. Prejdite sa po jeho nádvoriach, komnatách a záhradách a ponorte sa do fascinujúcej histórie Osmanskej ríše.
  • Bazilika Cistern: Podzemná cisterna z 6. storočia s 336 mramorovými stĺpmi, ktorá kedysi zásobovala mesto vodou. Vychutnajte si tajomnú atmosféru a mystické osvetlenie.
  • Chora Church: Bývalý kostol s úchvatnými mozaikami z 14. storočia, ktoré boli nedávno zrekonštruované. Obdivujte biblické výjavy a úchvatné umelecké diela.
  • Galatská veža: Stredoveká veža s panoramatickým výhľadom na Istanbul. Vychutnajte si úchvatné výhľady na mesto z jej vrcholu.
  • Grand Bazaar: Jeden z najväčších a najstarších krytých bazárov na svete s tisíckami obchodov predávajúcich rôzne tovary. Zažite rušnú atmosféru a vychutnajte si umenie zjednávania.
  • Suleymaniye Mosque: Impozantná mešita postavená v 16. storočí s krásnou architektúrou a bohatou históriou. Obdivujte jej majestátnosť a duchovnú atmosféru.TURECKO - Istanbul z Bratislavy s letenkami od 97 eur