VIETNAM - Informácie pre občanov SR nachádzajúcich sa v oblasti mesta Da Nang

28.Júl 2020 | 19:19
Autor: Dušan
Kategória: Oznamy a upozornenia pred cestou
Značky: vietnam

Na základe potvrdených nových prípadov nákazy COVID-19 v meste Da Nang (16 potvrdených prípadov) prijali vietnamské orgány sprísnené preventívne a hygienické opatrenia. V tejto súvislosti Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Hanoji upozorňuje občanov Slovenskej republiky, že od 28. júla 2020 (00:00) sú dočasne pozastavené lety z/do mesta Da Nang vo Vietname.

Okrem leteckej dopravy do mesta Da Nang je pozastavená aj cestná doprava do mesta (okrem prepravy pacientov, dodávateľov potravín).

Všetky osoby, ktoré prichádzajú z mesta Da Nang musia povinne vyplniť zdravotný dotazník, ktorý je dostupný na stránke Ministerstva zdravotníctva. Pri príznakoch nákazy (napr. zvýšená teplota, kašeľ a pod.) je nevyhnutné vyhľadať lekársku pomoc.

Občanov Slovenskej republiky, ktorí sa nachádzajú v meste Da Nang, upozorňujeme na povinné nosenie rúšok, dodržiavanie 2 metrového odstupu, odporúčanie vychádzať iba v nevyhnutných prípadoch (napr. nákup potravín, návšteva lekárne).

Vyššie uvedené obmedzenia sú v platnosti po dobu 15 dní.

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Hanoji vyzýva občanov Slovenskej republiky, aby využili službu registrácie pred cestou do zahraničia na webovom sídle Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitosti Slovenskej republiky alebo prostredníctvom mobilnej aplikácie Svetobežka.

V prípade, ak sa občania Slovenskej republiky ocitnú v núdzi alebo krízovej situácii, dávame do pozornosti kontaktovať pohotovostnú linku Veľvyslanectva Slovenskej republiky v Hanoji na telefónnom čísle: +84 904988554 alebo číslo diplomatickej služby na Ministerstve zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky v Bratislave: +421 2 5978 5978.

Zdroj: mzv.sk